© 190920__TOURISMUS STEYR Stadtansichten

Čas strávený v Kremstalu

Období cestování: Celoročně

Program 1. den:
Příjezd do ubytování v ranních hodinách, předání zavazadel
Začátek 1. etapy
Večerní transfer taxíkem z cíle 1. etapy zpět do ubytování

Postup 2. den:
Taxi transfer na start 2. etapy (= cíl etapy z předchozího dne)
Začátek 2. etapy
Večerní přeprava taxíkem z cíle 2. etapy do místa ubytování

Postup 3. den:
Přeprava taxíkem na start 3. etapy (= cíl etapy z předchozího dne)
Začátek 3. etapy
Ukončení etapy v místě ubytování nebo na nádraží a odjezd
Poutní trasa Kremstal Benedikt je okružní trasa, která odbočuje z poutního místa.
Benedikta ve Schlierbachu a vede v délce 50 kilometrů a ve třech denních etapách krásným hornorakouským Kremstalem.

V nádherné údolní krajině se rozkládají obce Schlierbach, Nußbach, Wartberg, Inzersdorf, Micheldorf a okresní město Kirchdorf. Trasa přes tyto vesnice je z větší části velmi mírná a rovinatá, pouze výstup na Grillparz - nádhernou vyhlídku na celé údolí - a cesta ke kostelu Magdalenaberg zahrnují výškové metry.

Každé místo má svůj vlastní příběh, a tak poutníkům doporučujeme, aby se kochali mnoha výhledy a průhledy a nechali je působit jejich kouzlo.
Popis trasy
Stezka vede z cisterciáckého opatství Schlierbach kolem hradu Dorff přes obce Hofern a Ellersbach přímo na novou přehradní cestu z retenční nádrže v Kremsauen. Podél řeky Kremsy se nacházejí nádherná odpočinková místa, kde se můžete zastavit, pokochat se a načerpat nové síly. Fascinující je také opakovaná změna perspektivy, kdy cisterciácký klášter Schlierbach, kostel Magdalenaberg, Georgenberg a hrad Altpernstein ukazují své nejlepší stránky, ale fascinace zůstává stále stejná.
Ve Wartbergu se můžete zastavit v tradičním hostinci nebo v tradiční kavárně s pečivem a doporučujeme také zajít do krásného pozdně gotického farního kostela s barokní věží. Dobře nabitá a plná energie pokračuje trasa jihozápadním směrem přes kapli Hubertus po polní cestě Ramwoldn až do vesnic Strienzing a Maisdorf a dále ke škole grilování Mayr. Zde etapa prvního dne končí.

Druhý den vede trasa od grilovací školy Mayr po grilovací turistické stezce směrem k malé vesnici Magdalenaberg, která patří k obci Pettenbach. Při stoupání na Magdalenaberg je stálým zdrojem inspirace pohled na poutní kostel z 15. století. Jakmile se ocitnete na vrcholu, čeká vás obohacující výhled přes údolí Kremstal na pohoří Tote Gebirge. Návštěva poutního kostela vybízí k chvilkovému zastavení a povzbuzuje poutníky před posledním úsekem druhé etapy dne, který se šlape přes Inzersdorf do Micheldorfu.
K občerstvení vybízí Inzersdorfer Dorfstube a doporučuje se také návštěva kostela Panny Marie ze 70. let 20. století na návsi. Dobře posilněni nyní pokračujete po Kremsuferweg do cíle druhé denní etapy v Micheldorfu (město).

Třetí etapa tohoto dne začíná v Micheldorfu. Trasa vede křížovou cestou na Georgenberg a ke stejnojmennému baroknímu kostelu Georgiberg - oblíbenému křestnímu a svatebnímu kostelu v Micheldorfu, kde se každé dva roky koná tradiční Georgi-Ritt. Cestou do Kirchdorfu nás provází výhled na hrad Altpernstein, který trůní vysoko na skále nad údolím Kremže. Středověký hrad není otevřen stále, ale o některých nedělích se zde můžete občerstvit.

Po příjezdu do Kirchdorfu mohou poutníci navštívit centrum města s mnoha restauracemi a obchody, regionální farmářskou prodejnou a turistickou informační kanceláří. Ti, kteří chtějí pokračovat přímo do Schlierbachu, se mohou vydat po značené trase do Grillparzu - jednoho z nejkrásnějších a nejklidnějších vyhlídkových míst v Kremžském údolí - a poté se po posledních ukazatelích vrátit zpět do Schlierbachu.
Ve Schlierbachu si můžete v různých stravovacích zařízeních pochutnat na regionálních specialitách, které vám zpříjemní den. Pro své blízké doma si můžete domů odvézt proslulý B'schoad Binkerl, pěkný suvenýr s nejrůznějšími specialitami z regionu. Doporučujeme také osobní modlitbu v kolegiátním kostele, návštěvu panoramatického kláštera, zamyšlení nad prožitým, nad setkáními na cestě a nadějné "vykročení" do každodenního života.

• 2 přenocování
nabídka

* 2 nebo 3 noclehy/snídaně
* Odvoz taxíkem z místa ubytování na místo startu etapy nebo vyzvednutí v cíli etapy.
* Lněné plátno 50x50 s tkaným křížem Benediktweg

Nevyčerpané jednotlivé služby z balíčků se nevracejí

Balíček lze objednat v následujících ubytovacích zařízeních:

Schlierbach:
ÖKO Feriendorf
Hotel SPES
Micheldorf:
Gasthaus Geigenbauer
Inzersdorf:
Seminarzentrum der baum OG

strava
  • snídaně