© 190920__TOURISMUS STEYR Stadtansichten

Klettergarten Kreuzmauer

Ternberg, Oberösterreich, Österreich
Lezecká zahrada Kreuzmauer a vícedélkové cesty se táhnou přes tři věže po JZ hřebeni až na vrchol Kreuzmauer. Zejména JZ hřeben je velmi oblíbený a často zdolávaný, zatímco ostatní cesty, které jsou trvale obohacující, se opakují jen zřídka.

Trasy
12 tras od 4 do 8 (20 - 100 m)

Topos a popisy tras najdete na adrese

Přístup na
Do 1. věže:
Z parkoviště Klausriegler jeďte po nákladní silnici 400 m zpět k mostu v levotočivé zatáčce. Po traktorové cestě přes pastvinu na okraj lesa a dále lesem (částečně bez cest) k patě 1. věže (červená tečka). Přes kmen v lehkém stoupání k přístupovým bodům (viz nákres).

Ke 2. věži:

Normální cesta na Kreuzmauer začíná u statku východně od Kreuzmauer. Po ní jděte asi 300 metrů, dokud se cesta nezatočí prudce do kopce vpravo. Zde pokračujte rovně a po stoupacích cestách dojděte k přístupovým bodům na úpatí 2. věže (viz nákres).

Skalní kompozice
Kompaktní deskový vápenec s římsovým, třecím a trhlinovým lezením, technicky mimořádně náročné. Extrémně exponované lezení na 3. věži přes několik obrovských převislých střech.

Atmosféra
Poněkud "alpská" atmosféra s částečně nepohodlnými, pádem ohroženými přístupovými oblastmi a přístupem k cestám přes škrapy nebo jiné cesty. Zcela nevhodné s dětmi. Ideální pro milovníky dobře zajištěných vícedélkových cest. Z vrcholu Kreuzmauer se na konci lezeckého dne naskýtá fantastický výhled.

Vzdálenost
Přibližně 6,5 km, z Ternbergu/ 15 minut jízdy autem.

Důležité poznámky
V oblasti Hubertovy kaple východně od Kreuzmaueru je jen několik parkovacích míst, o která se často musíte dělit s pěšími turisty nebo cyklisty. Dbejte na to, abyste parkovali prostorově úsporně! Parkoviště na západní straně Kreuzmauer (přístup k 1. věži) u GH Klausriegler je zpoplatněno. Poplatek vám bude vrácen, pokud se v hostinci stravujete (vřele doporučujeme!).


květen až říjen v závislosti na počasí

Příjezd veřejnou hromadnou dopravou
Plánovač tras pro individuální turistiku
  • horolezení
  • Vhodné pro jednotlivce
  • Vhodné s přáteli
  • Vhodné ve dvou
sezóna
  • léto
  • podzim

O informace požádejte na výše uvedeném kontaktu.

kontakt & servis


Klettergarten Kreuzmauer
Trattenbach
4452 Ternberg

telefon +43 7252 53229 - 40
E-Mail reichraming@steyr-nationalpark.at
web www.klettern-im-ennstal.at
https://www.klettern-im-ennstal.at

kontaktní osoba
TVB Steyr und die Nationalpark Region
Infostelle Reichraming
Eisenstraße 75
4462 Reichraming

Mluvíme následujícími jazyky

německý

powered by TOURDATA