© 190920__TOURISMUS STEYR Stadtansichten

Steinbach a. d. Steyr

Steinbach an der Steyr, Oberösterreich, Österreich
Vítejte ve "Zlatém Steinbachu" Steinbach an der Steyr v Národním parku Kalkalpen je idylickou obcí na příkrém srázu k řece Steyr ve střední části údolí Steyrtal, která se vyznačuje zvláštním jižním půvabem. Natáčel se zde televizní film "Zkouška odvahy" podle stejnojmenného románu. Visuté zahrady, úzké strmé uličky a nádherné měšťanské domy v historickém centru připomínají časy obchodování s noži s Benátkami v době středověku, které přineslo městu prosperitu. Tehdy se místu říkalo "Zlatý Steinbach"". Vypráví se, že obchodníci ze Steinbachu byli tak bohatí, že mívali zlaté tkaničky. Ale možná to byl jen západ slunce, který svým světlem Steinbach an der Steyr pozlacoval.
Když se navečer odrážejí zlatě zbarvené domy ve vodě Steyru, má i dnes návštěvník pocit, jakoby znovu ožívala dávná sláva "Zlatého Steinbachu".

Ke zvlášť zajímavým akcím patří tradiční pouť 1. května, kulinářský "Schmankerlroas", pořádaný na rakouský národní svátek a vánoční "Steinbacher Advent", kdy se každý den slavnostně otevírá jedno z 24 vyzdobených oken na náměstí. V expozici "Betlémy z celého světa" můžete po celý rok obdivovat 550 betlémů z 95 zemí. K návštěvě zve Galerie am Färberbach, zlatnictví a mořské muzeum na břehu Steyru i dobře značené turistické cesty a cyklostezky, rodinné přírodní koupaliště, útulná ubytovací zařízení a vynikající kuchyně zdejšího regionu.

Informace: www.steinbachsteyr.at

  • 1.971obyvatel

  • 28 km²plocha

  • 381 m nadmořská výška

  • 47.97, 14.27GPS souřadnice

ze Salzburgu: A1 směr Sattledt - Kremsmünster - Bad Hall - Steinbach

z Vídně: A1 směr Enns - Steyr - Sierning - SteinbachVlakem do žel. stanice Rohr/Kremstal – autobusem od žel. stanice Rohr na žel. st. Bad Hall – přestoupit na autobus do obce Steinbach an der Steyr (náměstí)


Linz/Hörsching

Příjezd veřejnou hromadnou dopravou
Plánovač tras pro individuální turistiku

kontakt & servis


Steinbach a. d. Steyr
Gemeindeamt
Ortsplatz 4
4596 Steinbach an der Steyr

telefon +43 43 7203
fax +43 7257 8422
E-Mail gemeinde@steinbach-steyr.ooe.gv.at
web www.steinbachsteyr.at
https://www.steinbachsteyr.at

Mluvíme následujícími jazyky

německý

powered by TOURDATA