Steyr a region národního parku

Příroda, kultura a příjemné chvíle

Na soutoku řek Enns a Steyr leží romantické město Štýr (Steyr). Pyšní se jedním z nejkrásnějších historických center v Rakousku, a každý rok se proměňuje v Ježíškovo město. V okolí poutního místa Christkindl se světoznámou Ježíškovou poštou přispívají tradice a působivá atmosféra k tomu, aby vás naladily na tu pravou vánoční notu. Můžete si prohlédnout výstavu jesliček, svézt se historickým poštovním autobusem, navštívit 1. rakouské muzeum Vánoc, nebo se svézt parní lokomotivou po úzkokolejné trati Steyrtalbahn.

číst dál

Na idylickém adventním trhu ochutnáte kulinářské speciality a hřejivý punč, a vánoční náladu vykouzlí každodenní adventní vystoupení dechových kapel (Adventblasen) z balkónu radnice.

Údolí řek Enns, Steyr a Krems jsou živými tepnami regionu. Srdcem regionu je již 25 let Národní park Kalkalpen s jedinečnými divokými starými bukovými lesy. Jsou zapsány na Seznamu světového dědictví UNESCO a nejlépe si jejich krásu vychutnáte při túře v doprovodu místního správce národního parku.

Náš tip: Exkluzivní zážitek v národním parku
Prozkoumejte divoké lesy s osobním průvodcem v čase, který si sami zvolíte. Nezapomenutelná přírodní podívaná v Horním Rakousku!

 

 

Romantické město Steyr, ležící na idylickém místě, soutoku řek Enns (Enže) a Steyr, je pravým architektonickým skvostem. Příjemné a milé maloměsto mezi Salcburkem a Vídní. Na historickém náměstí se harmonicky řadí měšťanské domy různých architektonických slohů, uprostřed stojí gotický Bummerlhaus a mohutný zámek Lamberg.

Náš tip: Audio prohlídka města Steyr v češtině
Projděte se 1 000 let starým městem se spoustou historie a příběhů. Stačí naskenovat QR kód na radnici a můžete vyrazit!

 

 

Fakta:
 

  • Tisícileté město Steyr
  • Nationalpark Kalkalpen 21.000 ha
  • UNESCO přírodní dědictví bukových lesů
  • 100 km značených turistických tras
  • Idylické alpské horské chaty s občerstvením
  • Síť cyklostezek a tras pro horská kola
  • 30 lezeckých parků s více než 1300 trasami
  • Vánoční „Ježíškovo město“Christkindlregion Steyr
  • Vánoční „Ježíškův poštovní úřad“ Postamt Christkindl 
© Foto: TVB Steyr Nationalpark Region/Der Botagraph: Adventdorf Altstadt Steyr
Menschen flanieren durch das Adventdorf Steyr
© Foto: Steyr und die Nationalpark Region/Tman: Perchten
Perchten beim traditionellen Perchtenlauf im Adventkalenderdorf Steinbach an der Steyr.

Naše tipy

Adventní trh „Altstadt Steyr“ na náměstí Stadtplatz, 17. listopadu až 23. prosince 2023

Postamt Christkindl (Ježíškova pošta), 1. prosinec 2023 až 6. ledna 2024

Vánoční muzeum se zážitkovou dráhou, 24. listopadu 2023 až 6. ledna 2024

Tematické adventní stezky Steyr
Řemesla a zvyky, Rodina a adventní zážitky, Kuchyně a punč, Staré město a památky a Adventní výšlap jsou naše doporučení pro objevování Christkindlstadt Steyr na vlastní pěst. 
Na pět prohlídek s GPS průvodcem (1,6 - 9 km) se můžete kdykoli dostat prostřednictvím QR kódů na našich webových stránkách.

Zpomalte a přijďte si vychutnat adventní čas na vánoční trh ve Steyru, v „Ježíškově městě“ podle místní čtvrti Christkindl. Podivujte se nad exponáty v prvním rakouském muzeu historických vánočních ozdob, prozkoumejte s našimi průvodci zimní staré město a užívejte si vánoční náladu při koncertech dechové hudby na náměstí Stadtplatz.

Tip: průvody čertů a skřítků v regionu 7.12. Reichraming /   9.12. + 5.1. in Steinbach an der Steyr

 

Nová zážitková cyklotrasa na sedm dní vychází ze Steyru a v sedmi etapách se do města po asi 462 km a 5000 m převýšení zase vrací. Ve vlastním tempu se můžete podél řek a vod vydat vstříc vrcholným regionálním kulturním a kulinárním zážitkům.
Tip: Nabidka 7 nocí od € 584,-

 

 

Tři dny relaxace v romantické atmosféře města Steyr. Ponocní města Steyr lákají k příjemným toulkám historickým městem. Za zhlédnutí stojí nová výstava v městském muzeu, nákupy v historickém centru města, audio prohlídka města v češtině a mnoho dalšího. Tip: Steyr Card se svými službami má platnost jeden rok od data vydání.

 

Čtyři dny zážitků v národním parku a příjemné turistiky s nádhernými panoramatickými výhledy. Objevte nedotčenou divočinu a historické dědictví se správcem národního parku a poznejte přírodní ráj regionu Nationalpark tvořeného horami, řekami a údolími.

 

Překrásná oblast národního parku v údolí řeky Enns a nádherné panoramatické výhledy Vás přimějí zpomalit a vychutnat si přírodu a její kulisy ve vší kráse. TIP: 3 noci vč. každodenního transferu od hotelu k nástupu turistické trasy a zpět od cíle do hotelu.

 

Absolutní highlight MTB vede mezi Horním Rakouskem a Štýrskem přes dva národní parky s dechberoucími výhledy, bizarními skalními útvary, osamělými lesními cestami a původními horskými chatami, v nichž Vám nabídnou vydatné místní pochoutky.

 

Malý balíček pro cyklisty v Národním parku Kalkalpen
Rychlý útěk od každodenního shonu a vzhůru na trasu Trans Nationalpark.
2 noci | Etapa 1 + 2 od € 339,00 za osobu ve dvoulůžkovém pokoji.

 

Nebeský klid, příjemné teploty, křišťálově čistý vzduch ve zlatavých lesích Národního parku Kalkalpen – tak vypadá trasa Trans Nationalpark na podzim, v pravděpodobně nejkrásnějším období pro cyklistiku.

3 noci | Etapa 1, 2 + polovina etapy 3 od € 449,00 za osobu ve dvoulůžkovém pokoji.