Steyr a region národního parku

Advent ve Štýru, Ježíškově městě

Na soutoku řek Enns a Steyr leží romantické město Štýr (Steyr). Pyšní se jedním z nejkrásnějších historických center v Rakousku, a každý rok se proměňuje v Ježíškovo město. V okolí poutního místa Christkindl se světoznámou Ježíškovou poštou přispívají tradice a působivá atmosféra k tomu, aby vás naladily na tu pravou vánoční notu. Můžete si prohlédnout výstavu jesliček, svézt se historickým poštovním autobusem, navštívit 1. rakouské muzeum Vánoc, nebo se svézt parní lokomotivou po úzkokolejné trati Steyrtalbahn.

číst dál

Na idylickém adventním trhu ochutnáte kulinářské speciality a hřejivý punč, a vánoční náladu vykouzlí každodenní adventní vystoupení dechových kapel (Adventblasen) z balkónu radnice.

Idylická údolí řek Enns, Steyr a Krems tvoří tepny regionu. Jádrem oblasti je Nationalpark Kalkalpen (Národní park Vápencové Alpy) a jeho buková lesní divočina pod ochranou přírodního dědictví UNESCO „Naturerbe Buchenwald“. Steyr a oblast národního parku nabízí hustou a pestrou síť cyklostezek, tras pro horská kola i sto kilometrů značených turistických cest. Oblast je také tajným tipem pro sportovní lezce.

 

Steyr je architektonický klenot Horního Rakouska. Líbezný maloměstský charakter mu dodávají měšťanské domy, které jsou harmonicky vystavěny na náměstí Stadtplatz v různých epochách, například gotický dům Bummerlhaus. Zámek Lamberg se vypíná uprostřed starého města. Historická architektura tvoří kulisu čilému kulturnímu a společenskému životu města.

 

Fakta:
•    Adventní trh na náměstí Stadtplatz,
     19. listopadu až 23. prosince 2021
•    Postamt Christkindl (Ježíškova pošta),
      26. listopadu 2021 až 6. ledna 2022
•    Vánoční muzeum s historickou železnicí,
      19. listopadu 2021 až 6. ledna 2022
 

Zpomalte a přijďte si vychutnat adventní čas na vánoční trh ve Steyru, v „Ježíškově městě“ podle místní čtvrti Christkindl. Podivujte se nad exponáty v prvním rakouském muzeu historických vánočních ozdob, prozkoumejte s našimi průvodci zimní staré město a užívejte si vánoční náladu při koncertech dechové hudby na náměstí Stadtplatz.

 

3 dny relaxace v romantické atmosféře tisíc let starého města Steyr, poznání života měšťanů, řemeslníků i šlechty a historické procházky dějinami města s nočním hlídačem a srdečnou pohostinností.

 

Překrásná oblast národního parku v údolí řeky Enns a nádherné panoramatické výhledy Vás přimějí zpomalit a vychutnat si přírodu a její kulisy ve vší kráse. TIP: 3 noci vč. každodenního transferu od hotelu k nástupu turistické trasy a zpět od cíle do hotelu.

 

Nová zážitková cyklotrasa na sedm dní vychází ze Steyru a v sedmi etapách se do města po asi 462 km a 5000 m převýšení zase vrací. Ve vlastním tempu se můžete podél řek a vod vydat vstříc vrcholným regionálním kulturním a kulinárním zážitkům.

 

Absolutní highlight MTB vede mezi Horním Rakouskem a Štýrskem přes dva národní parky s dechberoucími výhledy, bizarními skalními útvary, osamělými lesními cestami a původními horskými chatami, v nichž Vám nabídnou vydatné místní pochoutky.

 

Nedotčená divočina a čisté vody, původní alpské zemědělství a bukové lesy pod ochranou UNESCO se snoubí s historickým dědictvím a rozmanitou architekturou. Příroda a kultura se u nás spojují a vytvářejí tajuplný a okouzlující ráj pro všechny turisty, výletníky i sportovce.