Steyr a region národního parku

Příroda, kultura a příjemné chvíle

Na soutoku řek Enns a Steyr leží romantické město Štýr (Steyr). Pyšní se jedním z nejkrásnějších historických center v Rakousku, a každý rok se proměňuje v Ježíškovo město. V okolí poutního místa Christkindl se světoznámou Ježíškovou poštou přispívají tradice a působivá atmosféra k tomu, aby vás naladily na tu pravou vánoční notu. Můžete si prohlédnout výstavu jesliček, svézt se historickým poštovním autobusem, navštívit 1. rakouské muzeum Vánoc, nebo se svézt parní lokomotivou po úzkokolejné trati Steyrtalbahn.

číst dál

Na idylickém adventním trhu ochutnáte kulinářské speciality a hřejivý punč, a vánoční náladu vykouzlí každodenní adventní vystoupení dechových kapel (Adventblasen) z balkónu radnice.

Údolí řek Enns, Steyr a Krems jsou živými tepnami regionu. Srdcem regionu je již 25 let Národní park Kalkalpen s jedinečnými divokými starými bukovými lesy. Jsou zapsány na Seznamu světového dědictví UNESCO a nejlépe si jejich krásu vychutnáte při túře v doprovodu místního správce národního parku.

Náš tip: Exkluzivní zážitek v národním parku
Prozkoumejte divoké lesy s osobním průvodcem v čase, který si sami zvolíte. Nezapomenutelná přírodní podívaná v Horním Rakousku!

 

 

Romantické město Steyr, ležící na idylickém místě, soutoku řek Enns (Enže) a Steyr, je pravým architektonickým skvostem. Příjemné a milé maloměsto mezi Salcburkem a Vídní. Na historickém náměstí se harmonicky řadí měšťanské domy různých architektonických slohů, uprostřed stojí gotický Bummerlhaus a mohutný zámek Lamberg.

Náš tip: Audio prohlídka města Steyr v češtině
Projděte se 1 000 let starým městem se spoustou historie a příběhů. Stačí naskenovat QR kód na radnici a můžete vyrazit!

 

 

Fakta:
 

  • Tisícileté město Steyr
  • Nationalpark Kalkalpen 21.000 ha
  • UNESCO přírodní dědictví bukových lesů
  • 100 km značených turistických tras
  • Idylické alpské horské chaty s občerstvením
  • Síť cyklostezek a tras pro horská kola
  • 30 lezeckých parků s více než 1300 trasami
  • Vánoční „Ježíškovo město“Christkindlregion Steyr
  • Vánoční „Ježíškův poštovní úřad“ Postamt Christkindl 

Naše tipy:

Výroční rok Anton Bruckner
U příležitosti 200. výročí narození Antona Brucknera, současníka Bedřicha Smetany, uctí město Steyr tohoto významného skladatele speciální výstavou v městském muzeu a poslechovými lavičkami na náměstí Brucknerplatz.

Hudební festival Steyr
Richard O'Brien's “Rocky Horror Show"
open air na zámku Steyr
25. července – 10. srpna 2024

Regionální pochoutky na farmářském trhu
Speciality od místních výrobců, velký důraz je kladen na kvalitu a regionálnost potravin. Čt, pá a so ve městě Steyr

Tři dny relaxace v romantické atmosféře města Steyr. Ponocní města Steyr lákají k příjemným toulkám historickým městem. Za zhlédnutí stojí nová výstava v městském muzeu, nákupy v historickém centru města, audio prohlídka města v češtině a mnoho dalšího. Tip: Steyr Card se svými službami má platnost jeden rok od data vydání.

 

Udělejte si čas na zastavení a odpočinek na Sebaldusweg. Vydejte se na lehkou túru nádhernou přírodní krajinou a za kulturními a historickými památkami v oblasti národního parku Ennstal Kalkalpen. Od 169,- € na osobu

 

Cyklistika v Národním parku Kalkalpen vás zavede k působivým přírodním lokalitám, svěžím alpským pastvinám a místům s bohatou historií. Národní park Kalkalpen projíždíte po cyklostezce Steyrtal, cyklostezce Enns a cyklostezce Hintergebirgs.  3 noci | od € 377,10 za osobu

Absolutní highlight MTB vede mezi Horním Rakouskem a Štýrskem přes dva národní parky s dechberoucími výhledy, bizarními skalními útvary, osamělými lesními cestami a původními horskými chatami, v nichž Vám nabídnou vydatné místní pochoutky.

 

Malý balíček pro cyklisty v Národním parku Kalkalpen
Rychlý útěk od každodenního shonu a vzhůru na trasu Trans Nationalpark.
2 noci | Etapa 1 + 2 od € 339,00 za osobu ve dvoulůžkovém pokoji.

 

Zpomalte a přijďte si vychutnat adventní čas na vánoční trh ve Steyru, v „Ježíškově městě“ podle místní čtvrti Christkindl. Podivujte se nad exponáty v prvním rakouském muzeu historických vánočních ozdob, prozkoumejte s našimi průvodci zimní staré město a užívejte si vánoční náladu při koncertech dechové hudby na náměstí Stadtplatz.

Tip: průvody čertů a skřítků v regionu 7.12. Reichraming /   14.12. + 5.1. in Steinbach an der Steyr