© 190920__TOURISMUS STEYR Stadtansichten

Steyr a region národního parku

Romantické město Steyr (Štýr) vypráví historii starou více než tisíc let. Jeho malebné staré město se rozkládá na idylickém soutoku řek Enns (Enže) a Steyr. V těsné blízkosti města se nachází oblast národního parku s nádhernou přírodou, křišťálově čistými vodami a lesy rozkládajícími se, kam jen oko dohlédne.

Idylická údolí řek Enns, Steyr a Krems tvoří tepny regionu. Jádrem oblasti je Nationalpark Kalkalpen (Národní park Vápencové Alpy) a jeho buková lesní divočina pod ochranou přírodního dědictví UNESCO „Naturerbe Buchenwald“. Steyr a oblast národního parku nabízí hustou a pestrou síť cyklostezek, tras pro horská kola i sto kilometrů značených turistických cest. Oblast je také tajným tipem pro sportovní lezce.

 

Steyr je architektonický klenot Horního Rakouska. Líbezný maloměstský charakter mu dodávají měšťanské domy, které jsou harmonicky vystavěny na náměstí Stadtplatz v různých epochách, například gotický dům Bummerlhaus. Zámek Lamberg se vypíná uprostřed starého města. Historická architektura tvoří kulisu čilému kulturnímu a společenskému životu města. V roce 2021 je událostí Hornorakouská zemská výstava na téma „Práce, blahobyt a moc“.

 

Fakta:
•    Tisícileté město Steyr
•    Nationalpark Kalkalpen 21.000 ha
•    UNESCO přírodní dědictví bukových lesů
•    100 km značených turistických tras
•    Idylické alpské horské chaty s občerstvením
•    Síť cyklostezek a tras pro horská kola 
•    30 lezeckých parků s více než 1300 trasami
•    „Ježíškovo město“Christkindlregion Steyr 
•    „Ježíškova pošta“ Postamt Christkindl

Nedotčená divočina a čisté vody, původní alpské zemědělství a bukové lesy pod ochranou UNESCO se snoubí s historickým dědictvím a rozmanitou architekturou. Příroda a kultura se u nás spojují a vytvářejí tajuplný a okouzlující ráj pro všechny turisty, výletníky i sportovce.

 

3 dny relaxace v romantické atmosféře tisíc let starého města Steyr, poznání života měšťanů, řemeslníků i šlechty a historické procházky dějinami města s nočním hlídačem a srdečnou pohostinností.

 

Překrásná oblast národního parku v údolí řeky Enns a nádherné panoramatické výhledy Vás přimějí zpomalit a vychutnat si přírodu a její kulisy ve vší kráse. TIP: 3 noci vč. každodenního transferu od hotelu k nástupu turistické trasy a zpět od cíle do hotelu.

 

Nová zážitková cyklotrasa na sedm dní vychází ze Steyru a v sedmi etapách se do města po asi 462 km a 5000 m převýšení zase vrací. Ve vlastním tempu se můžete podél řek a vod vydat vstříc vrcholným regionálním kulturním a kulinárním zážitkům.

 

Absolutní highlight MTB vede mezi Horním Rakouskem a Štýrskem přes dva národní parky s dechberoucími výhledy, bizarními skalními útvary, osamělými lesními cestami a původními horskými chatami, v nichž Vám nabídnou vydatné místní pochoutky.

 

Zpomalte a přijďte si vychutnat adventní čas na vánoční trh ve Steyru, v „Ježíškově městě“ podle místní čtvrti Christkindl. Podivujte se nad exponáty v prvním rakouském muzeu historických vánočních ozdob, prozkoumejte s našimi průvodci zimní staré město a užívejte si vánoční náladu při koncertech dechové hudby na náměstí Stadtplatz.